Samsung Flip Pro – nowoczesna edukacja na miarę XXI wieku

Nowe technologie otaczają nas ze wszystkich stron. W świecie smartfonów i tabletów coraz trudniej utrzymać uwagę i skupienie dzieci na lekcjach. Tradycyjna nauka z wykorzystaniem podręczników czy papierowych pomocy naukowych bardzo często staje się coraz mniej atrakcyjna dla uczniów. Co możemy zrobić, by przekazywanie wiedzy miało łatwiejszą i przyjemniejszą w odbiorze formę? Jednym ze sposobów jest inwestycja w interaktywny wyświetlacz Samsung Flip Pro.

Interaktywne wyświetlacze Samsung – nowy sposób na naukę?

Coraz częściej już nawet małe dzieci w wieku 5 czy 6 lat korzystają z telefonu. W przypadku nastolatków posiadanie smartfonu jest już normą. To sprawia, że dzieci niemal na co dzień mają do czynienia z dynamicznymi treściami, filmikami i animacjami, którymi zalewane są w social mediach czy w grach. Nic dziwnego, że szkołom tak trudno konkurować z urządzeniami mobilnymi o ich uwagę. Aby zwiększyć zainteresowanie uczniów i zachęcić ich do zdobywania wiedzy, placówki edukacyjne szukają coraz oryginalniejszych rozwiązań, dzięki którym prowadzone zajęcia będą miały ciekawszą formę. Wśród nich na uwagę zasługują interaktywne wyświetlacze Samsung, a w szczególności Samsung Flip Pro.

Czym jest tablica interaktywna Samsung Flip? To nic innego jak wyświetlacz wyposażony w ekran dotykowy, który zwiększa jego funkcjonalność. Możliwe jest nie tylko odtwarzanie przeróżnych materiałów edukacyjnych, ale także sterowanie dotykowe, pisanie po tablicy za pomocą dedykowanego pióra czy tworzenie różnych schematów i rysunków. Pozwala to na włączenie się uczniów w proces uczenia, dzięki czemu lepiej i chętniej przyswajają wiedzę. Już Konfucjusz wiedział, że człowiek najlepiej uczy się poprzez udział i doświadczenie, mówiąc przed wieloma laty: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Samsung Flip Pro – najważniejsze cechy

Ekran dotykowy Flip Pro przenosi zajęcia na całkiem inny poziom. Jak zaangażować uczniów w lekcje? Na przykład poprzez pracę grupową. Tablica multimedialna marki Samsung umożliwia pisanie na ekranie nawet 4 osobom jednocześnie. Dzięki temu uczniowie mogą w tym samym czasie tworzyć różne projekty, wspólnie rysować czy rozwiązywać zadania matematyczne na czas. Jednak to nie wszystko. Dzięki możliwości połączenia się z nawet 50 urządzeniami jednocześnie, nauczyciel może sprawdzić, jak idzie uczniom rozwiązywanie ćwiczeń na tablecie i wyświetlić wybrane prace na dużym ekranie.

Tablica interaktywna Samsung Flip ma bardzo intuicyjny interfejs, który pomaga rozwijać pomysłowość. Tryb pióra i pędzla pozwala na kreatywną pracę na materiałach graficznych oraz umożliwia wykazanie się każdemu z uczniów, np. poprzez dorysowanie odpowiednich elementów do schematu czy uzupełnianie tabelek i ćwiczeń.

Ekran dotykowy Flip Pro oferuje wiele opcji łączności – m.in. porty HDMI, USB czy DP. Dzięki temu podłączenie innych urządzeń, takich jak projektor, telefon, laptop czy tablet przebiega bezproblemowo. Na uwagę zasługuje też dostęp do oprogramowania Office 365.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Photo of author

Przemek